This can serve many people for a relatively low cost. I get my peppers from a friend of mine who has an awesome farm in town. He is an old fashioned fella who does not use fertilizer or pesticides and his cherry peppers are HUGE and tasty. I get them for 2.99$. The cheeses cost about 6$, the orange juice costs 3$ and the bacon costs around 6$. Most people can only handle a couple of these, and they are very filling. In fact, before I wrote this, I ate 4 of them and was full.
One thing I like about this, is that you can freeze these for long periods of time and they will not lose their flavor. In fact, mountainman steve thinks they taste better after being frozen.
Bookmarks